This website uses cookies so that we can provide you with the best user experience possible. Cookie information is stored in your browser and performs functions such as recognising you when you return to our website and helping our team to understand which sections of the website you find most interesting and useful.
Ogled znamenitosti
Znamenitosti

Dolina Triglavskih jezer
Dolina Triglavskih jezer je alpska dolina med Bohinjem in Trento z jezeri, ki so nastala v kotanjah z vododržnimi usedlinami ob mogočnem narivu Slatenske plošče. Dolga je okoli 8 km. Dolina je močno zakrasela; tu srečujemo praktično vse oblike kraškega preperevanja v Alpah. Prisotne so rdečkaste jurske kamnine, v katerih lahko najdemo fosile.

Bohinjsko jezero
Bohinjsko jezero je največje stalno in naravno jezero v Sloveniji, ki leži v Julijskih Alpah na severozahodu države. Glavni pritok jezera je Savica, ki se v zahodnem delu jezerske kotanje prebija preko moren z balvani in se pri Ukancu izliva v jezero. Jezero je pretočno – iz jezera teče reka Jezernica, ki že po manj kot 100 m skupaj z leve strani pritekajočo Mostnico, ki priteka iz Voj, tvori reko Savo Bohinjko.

Planina Zadnji Vogel
Planina Zadnji Vogel se dviga na nadmorski višini 1413 metrov. Znana je po tem, da tekom poletnih mesecev lokalni kmetje priženejo na vrh živino, ki se pase na območju Prvega in Zadnjega Vogla.

Korita Mostnice in dolina Voje
Med najlepše in nabolj obiskane naravne znamenitosti v okolici Bohinja sodijo ravno korita Mostnice in dolina Voje. Če se odpravimo na pot po dolini voje lahko med potjo občudujemo kristalno čisto vodo in preoblikovane skale, ki jih je voda dolbla milijone let.

Slap Savica
Slap Savica je eden najznamenitejših in najbolj posebnih slapov Sloveniji. Na videz deluje kot vsak slap, ki izvira iz prepadne stene, vendar temu ni tako. Slap Savica svojo edinstvenost kaže že v podzemlju preden privre na površje v prepadni steni Komarče in nato pade 78 metrov globoko. Edinstvenost začne kazati ko se že v podzemlju razdeli na dva prekata in kasneje izvira v črki A in mu lahko nadenemo tudi ime “dvojni slap“.